Szkolenie bhp dla Ukrainców Jelenia Góra

Zamów szkolenie bhp w języku ukraińskim naszej siedzibie w Jeleniej Górze lub on-line. Specjalnie organizujemy szkolenia bhp dla pracowników z Ukrainy.  Prowadzimy również szkolenia bhp bezpośrednio w zakładach pracy zlokalizowanych na terenie Jeleniej Góry i okolic. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem 660 431 601 lub przez formularz kontaktowy.Jest możliwość również skorzystania ze szkoleń wstępnych bhp w języku ukraińskim na naszej platformie on-line.

Szkolenie bhp w języku ukraińskim – Jelenia Góra – zamów szkolenie!

Poniżej odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące szkoleń dla Ukraińców. 

1. Czy osoba z Ukrainy zatrudniona w Polsce musi mieć szkolenie bhp?

Tak, osoba zatrudniona w polskim zakładzie pracy musi przejść obowiązkowe szkolenie wstępne w zakresie bhp przed rozpoczęciem pracy. Szkolenie wstępne składa się z dwóch etapów: szkolenie ogólne w zakresie bhp i instruktaż stanowiskowy. Niezależne od tego czy pracownik jest zatrudniony na umowę o pracę czy na umowę zlecenie pracodawca powinien zapewnić mu szkolenie w zakresie bhp.

2. Czy pracownik z Ukrainy zatrudniony na umowę zlecenie musi mieć szkolenie bhp?

Tak, szkolenie wstępne w zakresie bhp jest obowiązkowe niezależnie od formy zatrudnienia.

3. Czy szkolenie w zakresie bhp dla pracowników z Ukrainy powinno być przeprowadzone w języku ukraińskim?

Szkolenie bhp powinno być przeprowadzone w taki sposób żeby pracownik zrozumiał i przyswoił jego treść. Przeszkolony pracownik potwierdza własnoręcznym podpisem że odbył szkolenie wstępne w zakresie bhp. Najlepiej żeby szkolenie było przeprowadzone w jego rodzimym języku. Jeśli jest to szkolenie okresowe w zakresie bhp, egzamin powinien być przeprowadzony w języku ukraińskim.  Z tego powodu prowadzimy szkolenia w Języku ukraińskim z wykorzystaniem multimediów. Również nasze szkolenia bhp na platformie on-line przygotowaliśmy w języku ukraińskim. Wystarczy smartfon i adres e-mail na który wysyłamy dane do logowania – żeby pracownik mógł się spokojnie z nim zapoznać.

4. Czy zaświadczenie o odbyciu szkolenia w zakresie bhp powinno być w języku ukraińskim?

Tak, pracownik podpisuje się na zaświadczeniu potwierdzającym odbycie szkolenia wstępnego w zakresie bhp. Dlatego niezbędne jest tłumaczenie tego zaświadczenia, żeby rozumiał co podpisuje. Również Państwowa Inspekcja Pracy sprawdza czy zaświadczenia są wystawione na prawidłowych drukach oraz czy jest tłumaczenie zaświadczenia, gdy pracownik to obcokrajowiec. Oczywiście potrzebne jest też zaświadczenie w języku polskim.

5. Jak długo ważne jest zaświadczenie o ukończeniu szkolenia wstępnego bhp?

Szkolenie ważne jest pół roku dla osób na stanowiskach kierujących pracownikami i 1 rok dla pozostałych pracowników. Po tym czasie należy odbyć szkolenie okresowe w zakresie bhp.

6. Gdzie można przeprowadzić szkolenie wstępne bhp dla pracowników z Ukrainy  w Jeleniej Górze?

Szkolenia wstępne bhp przeprowadzamy w naszej salce szkoleniowej w Jeleniej Górze przy ul. Kasprowicza 50, gdzie znajduje się nasza sala szkoleniowa (obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem 660 431 601 lub przez formularz kontaktowy). 

Możemy również przeprowadzić szkolenie bezpośrednio w zakładach pracy na terenie Jeleniej Góry i okolic.

Jest możliwość również skorzystania ze szkoleń wstępnych bhp w języku ukraińskim na naszej platformie on-line.

7. Kiedy otrzymamy zaświadczenie bhp o odbyciu szkolenia wstępnego?

Zaświadczenie wystawiamy od razu po przeszkoleniu pracownika w zakresie bhp. Zaświadczenie wstępne bhp jest podpisywane przez pracownika i jego przełożonego oraz specjalistę bhp. Dlatego ważne jest żeby zaświadczenie było wystawione od razu po szkoleniu. W przypadku szkoleń on-line zaświadczenie generuje się automatycznie po ukończeniu szkolenia i jest gotowe do wydrukowania. Wysyłamy je również pocztą w ukraińskiej i polskiej wersji językowej.

8. Jak zamówić szkolenie bhp w języku ukraińskim?

           Szkolenie stacjonarne w Jeleniej Górze i okolicach można zamówić dzwoniąc pod numer 660 431 601 lub wysyłając formularz kontaktowy. Szkolenie on-line można kupić w sklepie naszej platformy szkoleniowej bhpszkolenie24.pl.

Wystawiamy faktury VAT.

Napisz coś